...
Kruszynka
Moje zdjecie

 Autorem tej strony jestem ja, czyli Tomasz Kaczanowski. Pod koniec 1999r udało mi się obronić pracę magisterską, tak więc zmieniłem swój status naukowy, z "wykształcenia prezydenckiego" na "wykształcenie wyższe". Obok powinny znajdować się 2 zdięcia. Ta piękna istota powyżej, to oczywiście nie ja, tylko moja żona Kruszynka (obecnie posiada ona własną stronę). Zapraszam również do obejrzenia klipu z naszgo wesela. Ze względu na Nasz rozwój portalowo-społecznościowy, informacje o Tomku i o Izie znajdziecie na portalu GoldenLine. Iza jest natomiast świetnym przewodnikiem miejskim po Łodzi. Poza zwykłym oprowadzaniem współpracuje również przy tworzeniu różnych imprez edukacyjno-rekreacyjnych (na przykład gier miejskich) z innymi przewodnikami. Praca przy promocji Łodzi mojej żony, została zauważona i doceniona.
Ja natomiast zajmuję się głównie programowaniem. Skoncentrowałem się głównie na językach takich jak Pascal, Delphi, C, C++. Oczywiście w dzisiejszych czasach również pewne podstawy SQL-a muszę znać (tudzież plpgsql-a). Ostatnio natomiast z róznych powodów zacząłęm interesować się programowaniem w języku PHP (jak to mawia Grxmrx - "w języku pecha"). Zapraszam również na stronę Drobnego programowania, gdzie od niedawna zacząłem zamieszczać moje artykuły o programowaniu.


Wśród zainteresowań wymienić mogę pracę przy komputerze, toteż za istotne uważam nadmienić, jakim komputerem posługuje się na codzień w domu

Komputer: Pegasos2
Procesor: PowerPC G4/1000MHz
Grafika: ATI Radeon 9200 (128MB)
Muzyka: AC97 on board
Pamięć: 1GB
HDD: 80GB + 80GB
CD-ROM:

Drukarka: BJC240 MFP 280nw
Monitor: LG M2382
Dodatki: 4World 5 ports USB 2.0 PCI Card(2997), Czytnik kart ASMAX
Odtwarzacz MP3 iRiver T60
PenDrive DataTraveler 100 2GB
Internet: TOYA wcześniej SDI
System: MorphOS ver 1.4.5 i MorphOS ver 3.11

Pegasos 1 no april (limited version) PowerPC G3/600MHz leży i czeka na razie na kilka dodatkowych komponentów, by znowu działać


~ * ~

Zjamuję się głównie programowaniem. Z programów napisanych hobbistycznie (bądź też w ramach pracy dyplomowej) mogę polecić kilka (wszystkie w wersjach na AmigaOS lub MorphOS):

KwaKwa
wersja 1.1 dla MorphOS-a klienta Gadu-Gadu. Mój wkład w program to 1) Inspiracja 2) Nazwa programu 3) Pierwszy port biblioteki do obsługi protokołu Gadu-Gadu z uwzględnieniem pracy z libnix-em 4) Upierdliwe marudzenie Widelcowi :)
NewsCoaster
wersja 1.64p1 dla MorphOS-a - więcej na osobnej stronie Również nowa beta
Czyscidlo
Prosty program usuwający duplikaty z dysku. Wersja 0.2
FreeDB
Binarka z małą poprawką, nim znajdzie się na stronie autora. Wersja 13.2.1
yydecode
Binarka skompilowana z libnix-em
Include'y
C++ dla TTEngine
NNTP
Źródła bibioteki do obsługi usnetu wersja 0.4
amiga guide
Źródła parsera amiga guide do dokończenia i wykorzystania
OS-Include
propozycja zmiany systemowych include dla MorphOSa i innych amigowych systemów
News Coaster dla MOS-a
Testowa wersja newsreadera dla systemu MorphOS
MUIPlus_MOS
Testowa wersja warpera bibliotek MUI tylko dla MorphOSa... (posiada również obsługę Custom_Classes)
DCTFiltr
Testowa wersja (0.5)programu konwertującego teksty korzystając ze zdefiniowanych słowników - wersja tylko dla MorphOSa...
TKLSort
Progra, napisany na prośbę kolegi. Sortuje wiersze w plikach tekstowych.
TKAlgebra
Fragment mojej pracy dyplomowej - biblioteka z implementacją kilku algorytmów numerycznych algebry liniowej (metoda Gaussa, ortogonalizacja Grama-Shmidta - wykorzystanie do rozwiązywania układów równań nadokreślonych i niedookreślonych)
TKSearch
prosty, ale szybki program przeglądający pliki w celu znalezienia danego wzorca w wersjach dla procesorów 68K jak i PPC (PowerUP)
TKAscii
prosty program pokazujący kody wciskanych klawiszy.
TKxMemo
Miał być programem multimedialnym, niestety nie doczekał się nigdy kontynuacji i został jedynie w wersji testowej, ale może komuś przypadnie do gustu
TKconv02
Do testów macie taki mały konwerterek...
CatConv
Do testów macie taki mały konwerterek dla catalogow...


Niedługo pojawi się też więcej rzeczy... czekajcie z niecierpliwością...;))))
Powrót na stronę główną