Radio Renkforce RF-IRDAB-RETRO1

Krótki opis radiobudzika w wersji z siecią.
Tydzień temu dostałem paczuszkę z Renkforce RF-IRDAB-RETRO1. Z tego co zauważyłem po opiniach chyba dość dobrze sprzedaje się u Niemców jako radio do kuchni. Standardowo instrukcja w języku niemieckim i angielskim, sprzedawca jednak zrobił własne tłumaczenie i wydrukował, a wydruk załączył do przesyłki. (Urządzenie znaleźliśmy w sklepie Conrad, ponieważ już wcześniej korzystaliśmy z usług sklepu i nie było z nim problemów, więc tam zakupiliśmy nową zabawkę).
Instrukcja obsługiInstrukcja obsługi
 
Pierwsze testy: łatwo znalazł stacje analogowe. Bez problemu poszło mu z DAB+. Lekkie problemy pojawiły się przy połączeniu za pomocą wifi. Okazało się, że ukryty SSID jest przeszkodą. Po ujawnieniu dalej poszło jak z płatka. Podstawowa konfiguracja jest za pomocą serwisu skytune, z czego z radością nie skorzystałem. Podszedłem natomiast do komputera, wpisałem adres IP jaki dostało radio i z radością wpisałem link do strumienia stacji, która mnie interesuje. Wróciłem do radia i zadziałało.
Ustawienia stacjiUstawienie stacji
 
Jeśli chodzi o dźwięk, cudów nie ma, ale tego się spodziewałem, bo to ma być głównie budzik, a gra i tak lepiej niż poprzedni :) Jest więcej basu - nawet moim zdaniem za dużo, jeśli chodzi o proporcje. Można ustawić 2 budziki i zdefiniować sobie, np pobudka od poniedziałku do piątku ma być o 6:30, natomiast w weekend o 8:00. Z zalet wymieniłbym jeszcze dokładność, dzięki synchronizacji z sieci podaje wiarygodną godzinę - poprzedni tani był uzależniony od jakości prądu w sieci energetycznej, więc w zasadzie podawał czas dość przybliżony (ale czego chcieć, poprzednik kosztował ok 10% obecnego). Tak więc raczej jestem zadowolony.
A tak wygląda samo radioTak wygląda radio