PocketBook Lux 3

Strona preniesiona z hostingu na CBA
Krótki opis używanego czytnika Pocketbook Lux 3 - na tyle się sprawdził, że po uszkodzeniu się czytnika Onyx, kupiliśmy Pocketbooka HD - ma trochę zalet, ale jedną wadę, skopaną baterię.
Minął rok od zakupu pierwszego czytnika. Używaliśmy go z żoną na zmianę. Nie licząć kilku mankamentów, taka metoda lektury nam się nawet spodobała (nie będziemy musieli zmieniać mieszkania na większe z powodu ilości książek, które już teraz nam się nie mieszczą). Postanowiliśmy zatem dokupić drugi czytnik, tak aby wygodniej nam się czytało.
 
PocketBook wyłaczonyNasz wybór
 
Dla przypomnienia: pierwszym czytnikiem był Onyx T68 Lynx. Po analizie tego co jest na rynku,wybór padł na PocketBooka Lux 3Na pierwszy rzut oka miał jedną poważną wadę, nieadekwatną cenę do wartości. Postanowiliśmy, że jak cena spadnie poniżej 500zł, to kupimy. Okazało się, że w jednym sklepie zrobili ciekawą promocję: czytnik kosztował 530zł, ale jak kupowało się razem z okładką, to za komplet była 499zł! I to bylo to - zamówiliśmy.
 
E-pub w CoolreaderzeTak prezentuje się e-pub w CoolReaderze
Kod programu w CoolReaderzeTak prezentuje się e-pub z kodem w CoolReaderze (kolorowanie elementów programistycznych na ciemniejszym tle, aby wyróżnic te elementy)
 
Czytnik przybył - pozytywne zdziwienie, gdyż okładka wygląda na lepiej dopasowaną niż te, które wcześniej widywałem u znajomych używających Pocketbooki. Zacząłem od aktualizacji firmware'u - bo był dość leciwy. Dodatkowo zainstalowałem sobie KoReadera i CoolReadera. Zostało teraz tylko zacząć używać. Po 2 i pół miesiącu używania takie spostrzeżenia i porównanie do T68 Lynksa (przypominam Lynx ma ekran 6.8", PocketBook 6"):
 
Porównanie pulpitów Pocketbooka i OnyksaTak wygladają pulpity w PocketBooku i Onyksie
Porównanie epubówTak prezentują się książki w formacie e-pub w porównywanych czytnikach
 
na minus:
co do plusów:
 
Koreader i PDF Jednym z czytników doinstalowanych jest KoReader, do przeglądania niektórych PDF-ów jest wygodniejszy, do innych mniej
PDF poziomoJak obrócimy cztnik to PDF-a nawet da się czytać
 
Na tym kończę i pozdrawiam
Tomasz Kaczanowski
(na innej stronie prezentuję recenzje wybranych książek)