Zapewne wiele osób już się zetknęła z okresleniami HIS i SDI studiując prasę i otrzymując różnego rodzaju ulotki reklamowe od TPSA. SDI jest usługą oferowaną właśnie przez naszego krajowego monopolistę. Pytanie jakie ciśnie się na usta, czy takie cudo zadziała z naszą Amisią?
Choć na pierwszy rzut oka pytanie wydaje się być zgoła retorycznym zastanówmy się co może przeszkodzić nam w podłączeniu modemu, który otrzymujemy od telekomunikacji do naszej Ami.
  1. Znany wszystkim "problem kabelka". Z modemem otrzymujemy kabel z wąskim złączem, należy zrobić sobie odpowiednią przelotkę, tudzież udać się do sklepu w celu zakupu takowej i tu UWAGA!!! Należy ostrożnie kupować przelotki, ponieważ zazwyczaj przygotowane są do tego by ze zwykłego kabla zrobić kabel do połączen NULLMODEM. Najrozsądniejszym wyjściem jest zakup odpowiedniego kabla, i tu znów problem - większość sprzedawców zna tylko jeden rodzaj kabla modemowego, dlatego polecam rozsądne sklepy mi udało się dogadać dopiero ze sprzedawcą (notabene była to kobieta - od razu zrozumiała o co mi chodzi - jednak co personel wykwalifikowany to personel wykwalifikowany) o jaki kabel mi chodzi...
  2. Kolejny problem - szybkość przesyłu. Modem _MUSI_ się komunikować przez port o szybkości transmisji 115200B, i tu kolejna uwaga. Port w Amidze oczywiście może pracować na takiej szybkości, ale jest to szybkość ekstremalna, a ze wzgledu na architekture naszego komputerka, może się okazać, że pracować się nie da, ponieważ połączenie jest cały czas zrywane.... Są oczywiście i na to sposoby:
  3. Następny to konfiguracja programów udało mi się jak na razie prawidłowo skonfigórować dwa programy do połączeń z Internetem MiamiDX i Genesis.


I to chyba wszystko co ważniejsze na temat SDI i Amigi. Ewentualne pyrtania kierować do Kaczusia

Kaczuś of BlaBla & AUG-Lodz